Het Eenzame Westen is zwart-komisch drama in Oostpool van 9 tot en met 11 februari

07 feb 2023, 10:00Buurgemeente
oostpoolhet eenzame westen
Zijlmakerij
Martin McDonagh’s ‘Het Eenzame Westen’ is een zwart-komischdrama vol geweld, haat en nijd. Een dodelijke zoektocht naar een reden om in leven te blijven.
Het Eenzame Westen speelt van 9 tot en met 11 februari in Theater Oostpool in Arnhem en wordt daarna op diverse locaties in het land uitgevoerd. Neem voor alle speeldata, locaties en kaarten een kijkje op www.zijlmakerij.nl .

Grimmige hilariteit

De voorstelling speelt zich af in het rurale Ierland waar twee broers ruziën over de erfenis die hun overleden vader achterlaat. Het gerucht gaat dat een van hen hun vader heeft vermoord, en ze rouwen beide nauwelijks om de dode. De drank is nooit ver weg, en de materiële en sociale problemen van hun kleine dorpsgemeenschap domineren het gesprek. De lokale priester en een jong dorpsmeisje proberen de broers tevergeefs te weerhouden van hun puberale en destructieve geruzie. Maar in plaats van de strijdbijl te begraven, rijten ze oude wonden open. Met een grimmige hilariteit tot gevolg.

Martin McDonagh

De tekst van Het Eenzame Westen komt uit de pen van de gelauwerde schrijver-regisseur Martin McDonagh die momenteel furore maakt met zijn film The Banshees of Inisherin, net als Het Eenzame Westen een zwart-komisch verhaal dat zich afspeelt in het rurale Ierland. Eerder deze maand kwam de film als grote winnaar uit de bus bij de Golden Globes waar het maar liefst drie prijzen ontving; voor beste komische film, beste scenario en beste acteur. McDonagh kan als geen ander sterke karakters creëren die door even sterke acteurs gespeeld worden. Iets wat ook terugkomt in Het Eenzame Westen. Zo is er in het stuk een belangrijke rol weggelegd
voor een karakter gespeeld door Thomas Höppener, één van Nederlands grootste acteertalenten.

Over Zijlmakerij

Toneelgroep Zijlmakerij is gevestigd in Arnhem en staat onder de enthousiaste artistieke leiding van regisseur en actrice Linda Zijl. Direct na haar opleiding aan ArtEZ Toneelschool werden haar voorstellingen breed opgepikt en erkend. Zo werd haar voorstelling ZOETSTOF genomineerd voor de BNG Bank Theaterprijs.
Zijlmakerij werkt vanuit het existentialistische gedachtengoed dat het leven zinloos is. En beleeft een duivels genoegen in het breed uitmeten van de lelijkste kanten van de mens. Dit doen ze door middel van teksttoneel met een klassieke, ambachtelijke insteek. In de voorstellingen die ze maken, schetsen zij de mens die zichzelf een identiteit probeert aan te meten, om zo betekenis te vinden in een wereld vol sociaal ongemak. Zijlmakerij wil vooral laten zien hoe mooi de mens is, en dat iedereen zijn eigen motieven heeft voor z’n gedrag. In verschillende (maatschappelijke) situaties tonen ze de mens die met de beste bedoelingen probeert te handelen en al ploeterend het sociale ongemak negeert. Ze laten zien hoe ontroerend of juist supergrappig het is zoals zij ons elke dag gedragen. En vragen hen af of dit misschien het waardevolle is in ons zinloze bestaan?

Première

Het Eenzame Westen gaat op 11 februari in première in Theater Oostpool in Arnhem en wordt daarna op diverse locaties in het land uitgevoerd. Neem voor alle speeldata, locaties en kaarten een kijkje op www.zijlmakerij.nl .
loading

Loading articles...

Loading