Internationale vrouwendag in Focus Arnhem op 8 maart

06 mrt 2023, 19:00 Buurgemeente
women talking st 2 jpg sd low copyright 2022 orion releasing llc all rights reserved
Focus Filmtheater

Op woensdag 8 maart staat Focus Filmtheater in het teken van Internationale Vrouwendag met een hele avond alleen maar films door en over vrouwen. (Maar zeker niet alleen maar vóór vrouwen!)

Het programma bestaat uit actuele films en voorpremières, waaronder bijvoorbeeld de nieuwe film van Sarah Polley Women Talking met inleiding, het veelgeprezen drama Tár met Cate Blanchett als de briljante maar veeleisende dirigent Lydia Tár, de sterke ‘me too’-film She Said, en Aftersun, het lovend ontvangen en met een BAFTA bekroonde speelfilmdebuut van groot talent Charlotte Wells.

Zie www.focusarnhem.nl voor meer informatie en tickets.

Programma

  • 18.45 uur: She Said: Sterke biografische dramafilm waarin twee journalisten van de New York Times een verhaal publiceren dat mede verantwoordelijk wordt voor de #metoo-beweging. Met sterke rollen van Carey Mulligan en Zoe Kazan.
  • 18.50 uur: Women Talking + inleiding: Nieuwe film van Sarah Polley (Away from Her), waarin de vrouwen van een gesloten geloofsgemeenschap hun gewelddadige realiteit proberen te verzoenen met hun geloof. Met onder andere Frances McDormand, Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley en Ben Whishaw.
  • 18.55 uur: Voorpremière: It’s Raining Women: Een indringende strijdkreet en een onmisbare film over het glazen plafond van de bekroonde Finse filmmaker Mari Soppela (Family Files en Mother Land).
  • 19.30 uur Tár: Veelgeprezen drama van Todd Field (Little Children) met Cate Blanchett als Lydia Tár, de briljante, grensverleggende, veeleisende, soms ronduit tirannieke Amerikaanse dirigent van een prestigieus Duits orkest.

  • 20.50 uur: Expat Cinema Preview: Saint Omer (English subtitles): A disconcerting and poignant film about the doubts associated with motherhood and the persistence of racism in France.
  • 21.10 uur Aftersun: Met prijzen overladen Brits, autobiografisch drama van jong talent Charlotte Wells. Een krachtig en hartverscheurend portret van de relatie tussen een jonge vader en zijn dochter, aan de hand van herinneringen aan een zomerse vakantie.
  • 21.20 uur: Falcon Lake: Een teder en tegelijkertijd huiveringwekkend verhaal over een eerste liefde. In haar regiedebuut – gebaseerd op een graphic novel – treft de Canadese actrice Charlotte Le Bon de sfeer van een lange zomervakantie waarin van alles maar ook niets gebeurt.
  • 21.20 uur: Silver Haze: Nieuwe film van Sacha Polak (Dirty God). Een modern sociaal drama dat zich afspeelt in de buitenwijken van Londen en aan de Britse kust.

    [caption id="attachment_98650" align="alignright" width="300"]
    internationale Vrouwendag

Internationale Vrouwendag

Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag, een dag waarop in landen over de hele wereld de vrouw (en haar rechten) centraal staat. Dit jaar is het thema Onbeperkt Leefbaar. De wereld lijkt in brand te staan; wat kunnen vrouwen doen om ons leven weer onbeperkt leefbaar te maken? Zie www.internationalevrouwendag.nl voor meer informatie.