Presentatie woningbouwplannen Markt in Gendt

10 mrt 2021, 18:10 Gemeenteberichten
markt gendt
Gemeente Lingewaard

In Lingewaard is het goed wonen. Hierdoor is er veel vraag naar woningen en moet de gemeente er flink gaan bouwen. Ook in Gendt, waar inwoners graag in hun eigen dorp willen blijven wonen.

Uit onderzoek blijkt dat er in Gendt ongeveer 270 woningen nodig zijn tot en met het jaar 2030. Er liggen plannen om ongeveer 270 woningen te bouwen. De versnellingsopgave voor de komende vijf jaar is om 160 woningen te realiseren. De gemeente bouwt vooral waar behoefte aan is: woningen voor starters, doorstromers en senioren.

Bestemmingsplan klaar

Een aantal hiervan winde gemeente bouwen rond het oude gemeentehuis aan de Markt bij de dijkopgang. Het bestemmingsplan voor de bouw van een vrijstaande woning en vijftien appartementen is klaar. Je kunt deze plannen nu bekijken tot en met 31 maart en hierop jouw reactie geven. Alle documenten vindt u op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.1705.263-ON01.

Het oude gemeentehuis blijft voor een groot deel hetzelfde. Het voorste deel wordt een vrijstaande woning. Het achterste deel verdwijnt. Naast het oude gemeentehuis, richting de dijkopgang, komt een gebouw met vijftien appartementen. Dat gebouw komt in de plaats van een woning die er nu nog staat. Deze verdwijnt binnenkort.

Het nieuwe gebouw doet denken aan de fabrieken die vroeger langs de rivieren stonden. Het verwijst vooral naar de schoenfabriek, die vroeger in het gebouw zat. Meer informatie over het ontwerp van het gebouw en de type woningen kun je vinden op www.marktgendt.nl

Digitale presentatie

gendtmarkt plaatje1
Impressionistisch beeld bouwplan Markt Gendt

Helaas kan door de geldende coronamaatregelen geen informatiebijeenkomst georganiseerd worden zoals je gewend bent. Voor de direct betrokkenen heeft de gemeente daarom een digitale presentatie gehouden om de plannen toe te lichten. Bent je ook benieuwd naar de plannen? Vanaf donderdag 11 maart kun je de plannen digitaal bekijken . Via een paar video’s krijgt u een toelichting op de plannen van de gemeente en de ontwikkelaar.

Hof van Gendt

Voor het Hof van Gendt wordt de Martinuskerk verbouwd tot appartementen en kwamen er patiowoningen op het voormalige kerkhof. Maar wel met behoud van de uitstraling van de kerk en het kapelletje aan de Schoolstraat. Een project waarin de gemeente nauw samenwerkt met Hendriks Bouw en Ontwikkeling

, R.K. parochie Maria Magdalena en omwonenden. Hof van Gendt richt zich voornamelijk op de senioren in Gendt. Zodat zij op hun beurt weer gezinswoningen achterlaten en er doorstroming kan plaatsvinden. Hof van Gendt wordt na de zomer opgeleverd.

Vleumingen-west

Vleumingen-west wordt een nieuwe woonwijk met ongeveer negentig woningen. Daar zijn vooral plannen voor doorstromers met onder meer tweekappers, huurwoningen en patio-woningen. Over Vleumingen-west organiseerde de gemeente al eerder twee informatieavonden. Daarbij vroeg zij de inwoners van Gendt, omwonenden en belangstellenden om een reactie op de plannen. Deze reacties zijn nu verwerkt. Het bestemmingsplan wordt op 2 juli aanstaande aan de raad aangeboden ter vaststelling. Er zijn geen zienswijzen ingediend, daarom is er geen extra informatieavond meer. De bouw start na de zomer.

Andere opties

andere opties voor woningbouw in Gendt zijn bijvoorbeeld op de plaats van de voormalige gemeentewerf, de Kruigang, de voormalige Im Weissen Rössl, de bibliotheek en aan de Markt. Bij deze opties gaat het vooral nog over ideeën en mogelijkheden. Ze zijn nog volop in onderzoek en ontwikkeling. De gemeente betrekt bij de verdere ontwikkeling van deze plannen altijd omwonenden, betrokkenen, de gemeenteraad en inwoners.