Piano en violoncello recital van Brahms in Waalse Kerk op 12 maart

11 mrt 2022, 17:40 Kunst & Cultuur
waalsekerkfabian fernandez vera en detmar leertouwer
Lonneke Boots

Op zaterdag 12 maart geven de Colombiaanse pianist Fabián Fernández Vera en de Nederlandse cellist Detmar Leertouwer een recital waarin ze muziek van Johannes Brahms over het voetlicht brengen. De recital begint om 20.00 uur.

Dit concert wordt georganiseerd en mede mogelijk gemaakt door Coöperatie Het Colofon UA.

Leertouwer

Detmar Leertouwer gaf concerten in Europa, Verenigde Staten, Japan en Zuid-Amerika. Hij studeerde in Nederland, Zwitserland en in de Verenigde Staten en won prijzen in onder andere het van Wassenaer Concours en het Schmelzer Wettbewerb in Melk (Oostenrijk). Hij concerteerde veelvuldig in ensembles als Musica Antiqua Köln met Reinhard Goebel, Le Concert des Nation met Jordi Savall, Holland Baroque en was solo-'cellist van o.a. het Oostenrijkse ensemble l’Orfeo Barockorchester. Hij gaf les aan conservatoria in Duitsland (Musikhochschule Trossingen) en aan twee universiteiten in Bogotá in Colombia. www.detmarleertouwer.com .

Fernández

De samenwerking met Fabián Fernández stamt uit de tijd dat Detmar aan de Universidad Central in Bogotá doceerde. Fabián was de pianist van zijn 'celloklas. Fabián treedt regelmatig op in alle belangrijke zalen in Colombia als pianosolist of als kamermusicus met verschillende ensembles. Als solist speelde hij verschillende keren met orkest en maakte op zijn twintigste zijn debuut met het Orquesta Sinfónica Nacional de Colombia met het eerste pianoconcert van Brahms. Hij heeft ook naam gemaakt als pedagoog.

In de maanden Januari tot en met Maart is hij voor het eerst in Europa en doet aldus ook Nederland aan om met zijn oude partner een aantal concerten te spelen.

Johannes Brahms

In de Waalse Kerk in Arnhem zullen Fernández en Leertouwer de eerste sonate voor piano en 'cello opus 38 in e-klein, de tweede sonate opus 99 in F-groot en ook de eerste sonate voor piano en viool opus 78 in G-groot, maar dan natuurlijk op de 'cello uitgevoerd, één octaaf lager. In het laatste deel van de sonate opus 78 gebruikt Brahms een motief uit zijn beroemde Regenlied.

Praktische informatie

Recital Detmar Leertouwer en Fabián Fernández Vera op zaterdag 12 maart. Het begint om 20.00 uur.

De entreeprijs is €27,50 (Gelrepas en CJP €13,50). je kunt bestellen via [email protected] of bel(026-3703508).
Ook kun je kaartjes reserveren .Het concert vindt plaats in de Waalse Kerk (Gasthuisstraat 1, Arnhem).

Meer informatie https://bit.ly/AllofBrahms .