Nederlandse Reisopera weer in Arnhem op 27 november in Musis

07 nov , 10:45 • Kunst&Cultuur
To die for.Nederlandse Reisoper
Nederlandse Reisoper
Na de laatste voorstelling van de Nederlandse Reisopera in Arnhem, in februari 2023, keert het gezelschap op vrijdag 27 november terug met een bijzondere concertante uitvoering van To Die For [A Comedy].
Samen met Orkest Phion brengt de Reisopera in de Parkzaal van Musis een van de opvallendste hedendaagse opera’s: scherp, actueel, humoristisch en voor veel operaliefhebbers een kans om kennis te maken met een concertante uitvoering van een werk dat nog volop wacht om ontdekt te worden.
De Nederlandse Reisopera is terug in Arnhem. In de Parkzaal van Musis presenteren de Reisopera en Orkest Phion een concertante uitvoering van To Die For [A Comedy], de nieuwe opera van de Brits-Russische componist Elena Langer. Voor Arnhem is het de enige gelegenheid om deze actuele en muzikaal rijke opera live te beleven.
Over To die for
In een tijd waarin operahuizen vaak teruggrijpen op bekende klassiekers, biedt To die for het publiek de kans nieuw repertoire te ontdekken. De opera speelt zich af in het turbulente Rusland van de jaren negentig en vertelt het verhaal van de werkloze Semyon Podsekayev, die na een reeks mislukkingen besluit uit het leven te stappen. Zijn wanhoopsdaad wordt echter onmiddellijk gekaapt door opportunisten die er financieel en publicitair voordeel uit willen halen. Wat volgt is een scherpe satire op sensatiezucht, mediacultuur en de handel in menselijk leed.
Aandacht voor de muziek
Juist in de concertante uitvoering komt de kracht van Langers muziek volledig tot zijn recht. Zonder uitgebreide decors en enscenering ligt de focus volledig op de muziek, de zangers en het verhaal. In de akoestisch geroemde Parkzaal krijgen bezoekers de kans om de kleurrijke partituur, de verfijnde orkestratie en de expressieve zang van dichtbij te ervaren.
Daarmee richt deze uitvoering zich niet alleen op doorgewinterde operaliefhebbers, maar ook op nieuwsgierige bezoekers die hun operakennis willen verdiepen en op zoek zijn naar iets anders dan het vertrouwde standaardrepertoire. Waar veel bezoekers titels als Die Zauberflöte of La Traviata al kennen, biedt To die for een kennismaking met een eigentijdse opera die humor, maatschappijkritiek en ontroering samenbrengt.
Elena Langer
Componist Elena Langer, geboren in Moskou en werkzaam in het Verenigd Koninkrijk, behoort tot de meest succesvolle operacomponisten van haar generatie. Haar werk werd uitgevoerd door onder meer de Welsh National Opera, het Grand Théâtre de Genève en de Koninklijke Zweedse Opera. To die for [A Comedy] geldt als haar meest ambitieuze opera tot nu toe.
Met deze unieke samenwerking brengen de Nederlandse Reisopera en Orkest Phion een hedendaags operawerk naar Arnhem dat zowel toegankelijk is voor nieuwe bezoekers als uitdagend voor de ervaren operaliefhebber.
Meer informatie en kaarten: www.phion.nl.
Speeldatum
  • Vrijdag 27 november, Musis Arnhem, Parkzaal.
loading

Loading articles...

Loading