DE GEMEENTERAAD VOOR DE TOEKOMST

25 mei 2013, 8:00 Nieuws
vaccinerenstanpittens

In de afgelopen jaren is een sterk veranderende verhouding ontstaan tussen de samenleving en de overheid. De social media spelen daarin zeker een belangrijke rol. Er verandert veel, in een behoorlijk hoog tempo.

Op gemeentelijk niveau is het niet anders, zeker in Lingewaard! We hebben hier ook nog te maken met een onzekere gemeenteraad. Het rapport Pop is keihard in de getrokken 14 conclusies.

Vandaag gaat de voltallige raad met elkaar ondermeer van gedachten wisselen over de vele vetes die in de loop der jaren zijn ontstaan. Daar zullen ze wel uitkomen, immers volgend jaar zijn nieuwe verkiezingen!

De grote vraag is echter, hoe ziet die toekomst voor Lingewaard eruit? Als de raad en politieke verhoudingen in grote lijnen hetzelfde blijven, voorspel ik wederom onderlinge vetes en is de sessie van vandaag zinloos. Dan kan de tijd beter gestopt worden in het onderwerp "DE GEMEENTERAAD VAN DE TOEKOMST"!

Door de snelle veranderingen kan de raad, het college en het ambtenarengilde zich niet permitteren op de huidige voet door te gaan. In Lingewaard is immers meer aan de hand dan elders!

Op initiatief van ondermeer de vereniging van Griffiers, bestuursacademie Nederland en het huis voor Democratie en Rechtstaat is gisteren, vrijdag 24 mei, gestart met de GEMEENTERAAD VAN DE TOEKOMST. Tijdens 6 seminars is de uit 39 personen bestaande raad, onder voorzitterschap van burgemeester Michael Sijbom van de gemeente Losser, bezig met de onderwerpen verander-, verbinding-, communicatie-, toezicht-, stuur- en conclusiekracht. Dit alles gebaseerd op de toekomst. Naast vijfentwintig gemeenten hebben ook burgers, journalisten en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties zitting in deze raad. Een mooie mix.

Tot mijn teleurstelling trof ik onze gemeente Lingewaard niet op de deelnemerslijst. Gemiste kans? Of gemiste kans!

Het lijkt erop, dat men in Lingewaard het allemaal zelf wel weet. Jammer, ik ben van mening dat je niet snel genoeg kunt participeren op de steeds meer in beweging zijnde maatschappij. Immers, complexe maatschappelijke vraagstukken vragen niet om eenvoudige oplossingen, die vanuit het gemeentehuis worden verzonnen. Zij vragen om oplossingen die in en met de samenleving bedacht en uitgevoerd worden. Hoe de toekomst eruit komt te zien is niet te voorspellen. Maar het kan en moet anders in Lingewaard, dat mag duidelijk zijn!

Nooit meer zoiets als die belachelijke trolley affaire, die ontstond na de gepleegde coup in juni 2012! Voor mij is het een wonder dat de verantwoordelijk wethouder nog steeds op zijn plaats zit. En laat ik verder maar zwijgen over hoe de coalitie tot het laatste moment Harry de Vries de hand boven het hoofd heeft gehouden.

Gemeente Lingewaard, stop met alleen maar kortetermijn politiek, dan raken we nog verder in de afgrond. Langetermijn politiek kan ons wellicht voor een ondergang behoeden. Daar hebben we een GEMEENTERAAD VAN DE TOEKOMST voor nodig!

Gemeenteraadsleden, ik wens u veel wijsheid vandaag!

Tot de volgende keer!

Bert Gerritsen

U kunt overigens onderaan dit bericht reageren op mijn column.