Donderdag 31 januari vond wederom de traditionele lampionoptocht met fanfare ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin plaats.
Donderdag 31 januari vond wederom de traditionele lampionoptocht met fanfare ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin plaats.
Bij de Gouden Appel aangekomen wachtte de bejaarde bewoners van verzorgingshuis Liduina en de deelnemers van de tocht een aangename verrassing!
De stoet liep namelijk achter
drum-fanfare ESKA , het verzorgingshuis binnen, dwars door de lange gangen van het grote gebouw. De bewoners genoten zichtbaar van het spektakel. Zij zwaaiden de deelnemers vrolijk toe en schudden de handjes van de vele kinderen die langs kwamen lopen.
Daarna eindigde de optocht op het pleintje naast Grand-Café Lingehof waar de warme oliebollen en warme chocolademelk al klaar stonden. De dames van dweilorkest De Dreugtrommels waren daar vrolijke muziek aan het spelen.
Ondanks het jammerlijke verbod op de verkoop van glaasjes Gluhwein was het toch een mooie afsluiting van dit jaarlijkse evenement. Ook het weer zat dit maal mee: het regende niet en het was maar liefst 20 graden warmer dan tijdens de vorige editie!
Nu de Koningin haar functie zal overdragen aan Willem-Alexander rijst de vraag of er volgend jaar weer een lampionoptocht zal plaatsvinden. Mede gelet op de vele positieve reacties en verzoeken om de traditie van een lampionoptocht voort te zetten zal het Oranje-Comité overwegen om op een andere manier invulling te geven aan deze traditie.
Mocht u ideeën hierover hebben, dan zien wij die graag tegemoet via
[email protected] Tevens zijn op de
website van
Oranje comité Bemmel-Ressen nog meer
foto's van de optocht te vinden.
Kinderen kunnen nog deze week de kleurplaat inleveren op hun school waarna spoedig de uitslag van de kleurwedstrijd bekend gemaakt zal worden.