Later in de week zomers warm

30 mei 2015, 9:57 Nieuws
goed weer
Kitty Terwolbeck

Zomerse temperaturen liggen in het vooruitzicht! Tot en met dinsdag kan dagelijks neerslag vallen en vooral maandag is de middagtemperatuur aan de magere kant. Vanaf woensdag wordt het geleidelijk zonniger en warmer. Aan het eind van de week wordt het 25 graden en ook het vooruitzicht naar het volgende weekend is gunstig.

Vanochtend trekken over de noordelijke provincies enkele regen- en onweersbuien. Ook in het gebied rond de grote rivieren komen buien voor en geleidelijk ontstaan op meer plaatsen buien.

Vanmiddag concentreren de buien zich meer op het oosten van het land en vooral het noordoosten maakt kans op een klap onweer. In het westen wordt het droog met zon en stapelwolken. Ook in het oosten schijnt tussen de buien door de zon. Er staat een matige tot vrij krachtige westenwind en daarbij wordt het 13 graden in het noorden tot 17 in het zuidoosten. Geleidelijk worden de buien minder actief en aan het begin van de avond wordt het droog.

Vanavond schijnt nog een tijd de zon. Komende nacht neemt de bewolking toe en de temperatuur daalt naar 5 graden in het oosten en 9 in het westen.

Morgen is er veel hoge bewolking met in het oosten af en toe zon. In het westen is de bewolking dikker en kan zo nu en dan wat lichte regen vallen. In de middag neemt de regen in het westen toe en kan ook in het oosten wat neerslag vallen. De maxima komen uit tussen 16 graden aan de kust en 20 graden in het zuidoosten.

In de avond passeert een koufront en neemt de neerslag tijdelijk toe. In de late avond en nacht wordt het vanuit het westen droog.

Maandag zijn er veel wolkenvelden met tussendoor een beetje zon. Lokaal valt een beetje neerslag en het wordt 15 tot 17 graden.

Dinsdag is het overwegend bewolkt met verspreidt over het land wat regen en een stevige zuidwestenwind. Ondanks de wind en bewolking stijgt de temperatuur naar 17 tot 20 graden.

De dagen daarna schakelen we over naar een zomers weertype. Het blijft droog en de middagtemperatuur stijgt donderdag op veel plaatsen naar ruim 20 graden.

Vrijdag wordt zeer waarschijnlijk de zomerse waarde van 25 graden bereikt en in het zuidoosten kan het 27 graden worden. Ook het vooruitzicht naar het weekend is zonnig, warm en waarschijnlijk ook droog.

Bron: Weeronline