Starterslening tot 30.000 euro weer beschikbaar in de gemeente Lingewaard

22 dec 2013, 9:15Nieuws
pqqwqjcbs8pgun40gb838fytl 2013 12 1918 38 45
De gemeente Lingewaard wil de doorstroming op de woningmarkt op gang brengen door de inzet van startersleningen. De lening is van toepassing op starters die een eerste woning kopen in de bestaande bouw in Lingewaard. Starters die een nieuwbouw of een te koop staande corporatiewoning willen kopen, komen ook in aanmerking als de verkopende partij hiervoor een kostendekkende bijdrage levert aan de gemeente. Vanaf 8 januari 2014 is de starterslening weer aan te vragen.
Wat is een starterslening?
De starterslening is een tweede hypotheek die u afsluit voor het bedrag dat u tekort komt bij de koop van uw eerste woning. U betaalt hierover in de eerste drie jaar geen rente en aflossing. Groeit uw inkomen na verloop van tijd dan bepaalt een inkomenstoets hoeveel rente en aflossing u gaat betalen.
Met het verstrekken van een lening onder gunstige voorwaarden wordt het voor starters makkelijker om de aankoop van een woning te financieren.
De starterslening is in Lingewaard aan te vragen als de verwervingskosten van de woning niet hoger zijn dan € 220.000,-. Onder verwervingskosten wordt verstaan:
  • De koopprijs + bijkomende kosten zoals de overdrachtsbelasting,
  • de notariskosten e.d.
Uitleg over de starterslening
Afhankelijk van de financiële mogelijkheden van de starter bedraagt de starterslening in Lingewaard maximaal 20% van de verwervingskosten van de woning met een maximum van € 30.000,-.
Naast de Starterslening, die bij het SVn wordt afgesloten is er dus nog een (eerste) hypotheek nodig. Die hypotheek kunt u bij de bank van uw keuze afsluiten. Aan deze eerste hypotheek worden wel eisen gesteld. Bijvoorbeeld dat zowel de starterslening als de lening bij de bank verstrekt worden met Nationale Hypotheekgarantie (NHG).
Heeft u interesse?
Lees dan verder op de website van gemeente Lingewaard waar uitgelegd wordt hoe u een starterslening kunt aanvragen. Tevens kunt u er uw vragen stellen.
Bron: Gemeente Lingewaard
Ook op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik hier en druk op de "Vind ik leuk" knop.
Liever via Twitter? Volg ons dan via @lingewaardnews .
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.
loading

Loading articles...

Loading