Wie in Huissen samen met muziekvereniging Volharding wil genieten van countryzang van Dick van Altena en de in Bemmel woonachtige Hilde Vos, moet op zondagmiddag 28 april naar de aula komen van het Overbetuwe College (OBC) in Huissen.
Wie in Huissen samen met muziekvereniging Volharding wil genieten van countryzang van Dick van Altena en de in Bemmel woonachtige Hilde Vos, moet op zondagmiddag 28 april naar de aula komen van het Overbetuwe College (OBC) in Huissen. Volharding heeft die middag de aula aangekleed in de ‘Country & Western' stijl en het concert heeft dit als thema meegekregen.
Het orkest staat onder enthousiaste leiding van Casper Braafhart. Dit wordt, na het kerstconcert in 2012 met het koor Lookin' Good, het tweede concert voor de dirigent. Ook de slagwerkgroep o.l.v. Melvin Puijn zal die middag een mooie bijdrage leveren.
Singer-songwriter Dick van Altena
Zanger, gitarist, producer en vooral schrijver, van countrysong tot kinderliedje. Geboren in 1957 in Oosterhout, in het hartje van de Over-Betuwe in Gelderland. Inmiddels vinden ruim 1000 liedjes daar hun oorsprong.
Foto: Henriëtte Hoffs
Van 1977 tot eind 2005 is hij hét gezicht en vooral hét geluid van countryband Major Dundee (‘The Longer The Distance') en schrijft hij liedjes voor o.a. Henk Wijngaard (‘Hé Suzie, de bui is over'), De Sjonnies (‘Annemarie') en Saskia & Serge (‘Als ik kijk in je donkere ogen').
Vandaag de dag richt Dick zich meer en meer op zgn. singer-songwriters sessies, optredens in theaterstijl met in het spotlicht de man, zijn gitaar en zijn liedjes.
Hij beperkt zich daarbij niet alleen tot het Nederlands- en Engelstalige repertoire, dat geldt ook voor zijn CD's.
Eind 2002 ziet namelijk het prachtige ‘Moan bove de Betuwe' het levenslicht, Dick schrijft en zingt voor het eerst liedjes over ‘zijn' Betuwe en de mensen die er wonen, in zijn eigen streektaal, het Overbetuws. Er zijn eveneens loftuitingen voor de opvolgers: ‘Snêw ien mien hart', ‘Welkom ien de Betuwe', ‘Witte Vlienders' en ‘De Hoge Hof'.
Inmiddels wordt gewerkt aan een nieuwe dialect CD, Dick's 28e album, welke eind dit jaar verwacht wordt. Dat hij zijn verleden niet verloochent blijkt wel uit het feit dat in 2012 weer een heuse country CD is verschenen: ‘Flowers from the moon'.
Daarbij maakt hij deel uit van het muziektheaterprogramma ‘Back to the country' dat tot ver in 2014 geprogrammeerd staat in de diverse zalen en schouwburgen.
Countryzanger Dick van Altena, zal deze middag een solo optreden verzorgen van een half uur in het Betuws dialect. Hij trekt, met zijn prachtige warme stem, al vele jaren volle zalen in het land en daarbuiten. Samen met Hilde Vos en muzikaal begeleid door Volharding zullen een aantal mooie bekende countrynummers worden gebracht.
Countryzangeres Hilde Vos
Hilde Vos, 27 jaar, uit Bemmel, country zangeres en in het dagelijks leven werkzaam als verpleegkundige bij Buurtzorg. Bracht in 2010 haar debuut album 'A heartbeat away' uit, geproduceerd door zanger Dick van Altena waarmee recent een nieuw duet is opgenomen op zijn album: ‘Flowers from the moon'.
Afgelopen jaar traden ze samen op in Noorwegen op het Norsk Country Treff. Hét grote country spektakel in Noorwegen!
In September 2012 was Hilde te zien bij The voice of Holland, waar ze helaas na The Battle het team van Trijntje Oosterhuis moest verlaten.
Foto: Sander Van De Laar
Trotse slagwerkgroep
Deze jonge slagwerkers namen onlangs deel aan het Nederlands kampioenschap in Meijel en behaalde er een prachtige tweede prijs. Het Opleidingsorkest, dat ook onder leiding staat van Casper, zal zich ook in de countrystijl presenteren.
De entree voor deze middag is evengoed gratis! Voor inlichtingen kan men contact opnemen met 026-3253174. Voor algemene inlichtingen over Volharding kan men ook
volhardinghuissen.nl raadplegen.
Meer informatie
Kijk
hier voor informatie over de locatie, tijden etc.
(Opgemaakt door Piet Schrijver)
Foto: Theo van Vuuren