Werkzaamheden riolering Loostraat naar verwachting vanavond klaar

30 mei 2013, 15:43 Nieuws
fewrbqxwau0wtpu0gvgup0d7p 2013 05 3013 42 01

Woensdagavond 29 mei is begonnen met herstelwerkzaamheden aan de riolering bij de kruising Loostraat / Bredestraat in Huissen. Deze werkzaamheden worden vandaag voortgezet. De verwachting is dat het werk donderdagavond 30 mei is afgerond en dat de weg dan weer volledig vrij is voor verkeer.

Door tijdig ingrijpen is het inklappen van het desbetreffend weggedeelte van de Loostraat voorkomen.

De werkzaamheden die vandaag worden uitgevoerd omvatten het repareren van de rioolbuis van binnenuit, waardoor de weg niet opengebroken hoeft te worden. Het betreft een noodreparatie.

Het weggedeelte waar de problemen zich voordoen maakt deel uit van de totale reconstructie van de riolering in de Van Voorststraat / Loostraat die reeds gepland staat voor na de winter 2013/2014. Verwacht wordt dat de noodreparatie tot die tijd stand houdt.

Door frequente monitoring van het weggedeelte wordt de situatie nauwlettend in de gaten gehouden. Dat kan inhouden dat lopende dit jaar toch tussentijdse werkzaamheden moeten worden uitgevoerd.

Dat de werkzaamheden meer tijd in beslag nemen dan verwacht was, heeft ook te maken met het feit dat tijdens de reparatie gisteravond een voor ons onbekende steenachtige substantie in de rioolbuis is aangetroffen welke eerst moest worden verwijderd. De komende periode zal nader onderzoek worden gedaan naar de herkomst van deze substantie.

Bron: Gemeente Lingewaard