Winkels én horeca Huissen-centrum zondag in teken van Holland

28 mrt 2014, 12:10 Nieuws
mmj6rp0zxknp6ug2f4k2478rr 2014 03 2513 37 38

Zondag 30 maart a.s. wordt de eerste koopzondag van dit jaar in Huissen-centrum gehouden. En met een bijzonder thema: Ik Hou van Holland én Huissen. Er is onder meer een braderie met 70 kramen, winkels zijn, het thema indachtig, passend gedecoreerd en in de horeca zijn er live optredens van Nederlandstalige snit.

De Ondernemers Vereniging Huissen organiseert de koopzondagen en het samenwerkingsverband van winkeliers wilde deze keer graag de handen ineen slaan met de horeca. Het thema Ik Hou van Holland én Huissen is dus te beleven in de winkels én in cafés en andere horecazaken.

De (etalages van de) winkels zullen passend aangekleed en gedecoreerd zijn. Ook hebben ondernemers ‘Hollandse’ aanbiedingen. Er zijn diverse ludieke acties, bij Juul Bodyfashion neemt een Hollandse blondine in badkleding in de etalage een voorschot op de Nederlandse zomer en in Beautyboetiek ‘Nou en’ zijn er niet alleen fikse kortingen maar is het ook haring happen! Bij ’t Wijnhuys wordt een nieuwe ‘Hollandse’ wijn geïntroduceerd! Bij Shoeby Fashion in de Langestraat kunt u zelf de Hollandse smartlap als een echte dj draaien op een draaitafel.

Met dank aan De Kaashop kunt u, door kaasmeisjes geserveerde, Hollandse kazen proeven.

In tal van cafés en andere horecagelegenheden wordt het thema doorgevoerd door live muziek te programmeren, zoals een smartlappenkoor, zangers en zangeressen, muzikanten en dj’s die het Nederlandse lied ten gehore brengen. Enkele eetgelegenheden doen ook mee, met typisch Hollandse gerechten en/of drankjes.

Programma horeca

Maar ook in de straten is er voldoende te beleven. Zo is er een oer-Hollandse braderie, met maar liefst 70 kramen. Ook ontbreekt zoiets authentiek Hollands als een poffertjeskraam niet. Op de Markt zijn er muziek en activiteiten.

De koopzondag op 30 maart a.s. begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De optredens in de horecagelegenheden starten vanaf 14.00 uur.

  • De Buitenpoort: DJ Hollandse Hansie, Zeemanskoor Schip Ahoy, Piratenkoor Huissen en smartlappenzanger Ome Cor
  • Ozzie: John de Zanger (John van Anholt)
  • Het Moment: Smartlappenkoor De Notenkrakers en Het Amsterdams Smartlappentrio
  • Bar Lekker: Hollandse amuse en Hollands aperitief
  • De Betuwe: diverse gerechten met Hollandse asperges
  • De Dijk: Dj Mike (Nederpopcafé)
  • Big Fish: Aniek & Guest
  • ’t Huessenaartje: Wim Polman, muziek en zang

Foto door Foto van Eimeren

Ook op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik hier en druk op de "Vind ik leuk" knop.

Liever via Twitter? Volg ons dan via @lingewaardnews .

Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.