Op zondag 29 juni om 13.00 uur zullen 175 atleten voor de kwarttriathlon en 25 atleten als deel van de trio’s op Sportpark Walburgen met het traditionele kersenkanon worden weggeschoten voor de 26ste editie van de onverminderd populaire Gendtse Kersenfeest Triathlon.
Atleten staan al weken op scherp en kijken uit naar, misschien wel, een van de mooiste triathlons van Nederland. Vooral de compacte wedstrijd, de verschillende ronden door het dorp en het de grote publieke belangstelling maakt het een wedstrijd met kippenvel, aldus menig triatleet.
Naast de enthousiaste sporter uit Gendt of omliggende dorpen starten ook dit jaar enkele bekende Nederlandse triathleten. Atleten als de gebroeders Scheltinga uit Huissen maken met hun Team for Talent furore in het Nederlandse triathlon circuit. Het is altijd weer bijzonder ook deze topatleten in Gendt aan de start te krijgen.
Maar Gendt leent zich juist ook voor sporters die de triathlon hebben omarmd, enkele wedstrijden per jaar doen en vooral heel veel plezier aan deze sport beleven. Op de startlijst komen we atleten tegen die al vele jaren vaste deelnemer zijn, atleten de triathlon in Gendt hebben gemaakt zoals deze nu is.
Ook de trio’s, waarbij het parcours wordt afgelegd door 3 personen, een zwemt (1km), de ander fietst (40km) en de laatste sluit af met het looponderdeel (10km), is dit jaar aan de wedstrijd toegevoegd.
Kortom het belooft weer een fantastisch evenement te worden op zondag 29 juni.
Het parcours zal ten opzichte van 2013 geen wijzigingen ondergaan. De film is gemaakt door de Bourgondische Triathlon Ploeg .
Programma
Met dank aan de 100 vrijwilligers, EHBO Gendt en de vele sponsoren!
Foto is van SDG fotograaf Willy Derksen
Ook op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik hier en druk op de "Vind ik leuk" knop.
Liever via Twitter? Volg ons dan via @lingewaardnews .
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.