Voor Betuwe On Stage is 2025 een bijzonder jubileumjaar. Al voor het tiende jaar op rij maken vmbo-leerlingen kennis met het werkveld.
Reden genoeg om de vijftien bedrijven, die sinds het eerste uur betrokken zijn, te verrassen. Tijdens de feestelijke bijeenkomst met bedrijven en matchmakers op 18 februari in de Theaterkerk in Bemmel, werden deze jubilerende bedrijven in het zonnetje gezet. Ze werden verrast met een prachtige award.
Op de foto: Eric van der Klei van Betuwe On Stage feliciteert de zeven aanwezige jubilerende bedrijven, v.l.n.r.: Betuwe On Stage,gemeente Lingewaard, provincie Gelderland, Fabri Bouw, Van Gameren Aannemersbedrijf, gemeente Overbetuwe, Notaris Van Schaik en Watergoed
Kennismaken met beroepen en bedrijven
Met Betuwe On Stage worden vmbo-leerlingen in contact gebracht met diverse bedrijven, beroepen en sectoren. Zo krijgen zij een breed beeld van het werkveld. Ook dit jaar kijken we uit naar de succesvolle matches tussen leerlingen en bedrijven. Meer informatie is te vinden op www.betuweonstage.nl.
Van eenmalige deelname tot jaarlijkse aanwezigheid
Eén van de jubilarissen is Van Gameren Aannemersbedrijf. Rob Melchels, directeur/eigenaar van Van Gameren Aannemersbedrijf, heeft zeven 'Betuwse aannemers' binnen Bouwend Nederland afdeling Zuid-Oost Gelderland samengebracht. Hij is enthousiast over hun jarenlange gezamenlijke deelname aan Betuwe On Stage: “We willen met onze aanwezigheid de leerlingen graag enthousiasmeren voor de bouwsector zodat ze kunnen bekijken of de bouwwereld in hun toekomstplaatje past. Door de jaren heen hebben we meerdere matches gemaakt en daar zijn diverse stages, leerwerktrajecten en zelfs (bij)banen uit voortgekomen. Wat begon als een eenmalige kans om jongeren een kijkje te geven in de bouwwereld, is inmiddels een vast onderdeel in onze jaarplanning geworden.”
Matchen tijdens het Beroepenfeest
Op donderdag 13 maart komen achthonderd vmbo-leerlingen van zeven middelbare scholen van Scholengroep LingeRijn, Citadel College en PROCollege naar Papendal. Daar maken ze kennis met allerlei beroepsbeoefenaren. Van hovenier tot fiscalist en van smid tot kasteelmanager. Ruim honderd bedrijven zijn aanwezig om de leerlingen te ontmoeten. In totaal kunnen de leerlingen kennismaken met meer dan honderdzestig beroepen!
Is er een match tijdens het Beroepenfeest? Dan loopt de leerling tijdens de Doe Dag een dagje mee met het bedrijf. Zo leren ze het beroep nog beter kennen en kunnen ze een betere keuze maken voor hun toekomst.