Kerstconcert Arnhems Slavisch Koor bij deBOL

10 dec 2013, 9:30Nieuws
pnlnaj78l0v5hnudlojl77pxd 2013 12 0510 52 48
Het is inmiddels een bijzondere traditie dat Stichting deBOL uit Bemmel een kerstconcert organiseert in de RK kerk in Bemmel. Dit jaar heeft deBOL het Arnhems Slavisch Koor uitgenodigd om op zondagmiddag 22 december het kerstconcert te verzorgen.
In 1970 vormde zich rond Jevgeni de Firsoff, een uitgeweken Rus, in Arnhem een groep mensen met belangstelling voor Russische kerkmuziek. Hieruit ontstond het Arnhems Slavisch Koor (ASK).
Het ASK is een gemengd koor met ± 40 leden dat zich ten doel stelt bekendheid te geven aan Russisch-orthodoxe kerkmuziek en Russische volksmuziek. Op het repertoire staan kerkmuziek met gezangen uit de Russisch-orthodoxe liturgie en volksliederen uit Rusland en de Oekraïne. De voorliefde gaat uit naar de kerkmuziek.
Na de dood van De Firsoff in 1976 werd het koor door verschillende dirigenten geleid. Op dit moment staat het koor onder de bekwame leiding van Svetlana van Wielink, geboren en opgegroeid in St. Petersburg. Ze heeft van 1984 tot 1988 een opleiding gevolgd tot gediplomeerd muzieklerares. In die tijd is zij ook begonnen met koordirectie. Dit heeft haar doen besluiten om zich te laten opleiden tot dirigente aan het Sint-Petersburg Polytechnisch Instituut. Tegelijkertijd werkte zij als dirigente met een kerkkoor en als zangeres in een professioneel koor. Sinds 2007 woont zij in Nederland.
Regelmatig worden concerten gegeven en wordt er aan concerten meegewerkt. Hoewel het ASK niet kerkgebonden is, wordt het koor gevraagd om aan kerkdiensten mee te werken met meerstemmige werken uit de Slavisch-Byzantijnse ritus. Het ASK heeft inmiddels bekendheid gekregen door optredens in binnen- en buitenland.
Stichting deBOL is blij dat ASK dit kerstconcert in Bemmel wil verzorgen.
Kom genieten van prachtige Russisch-orthodoxe kerkmuziek!
Kijk hier voor meer informatie.
Ook op de hoogte blijven van ons laatste nieuws via Facebook? Klik hier en druk op de "Vind ik leuk" knop.
Liever via Twitter? Volg ons dan via @lingewaardnews .
Klik HIER wanneer u zich wilt aanmelden voor de nieuwsbrief.
loading

Loading articles...

Loading