Hogeschool Van Hall Larenstein (HVHL) wordt onderwijspartner van Master Rider Education, een nieuw internationaal, driejarig opleidingsprogramma voor talentvolle spring- en dressuurruiters. Van Hall Larenstein uit Velp gaat het theoretische gedeelte van de opleiding verzorgen.
Het prestigieuze programma, Master Rider Education , is een initiatief van Andreas Helgstrand en Ludger Beerbaum, beide bekende Olympische ruiters en succesvolle ondernemers in de paardensector.
“Onze unieke opleiding Equine, Sports and Business trekt al vijfentwintig jaar studenten uit verschillende landen. Zij vinden banen over de hele wereld. Dat wij onze expertise nu gaan inzetten voor de Master Rider Education, is een prachtige erkenning voor de hogeschool en voor het docententeam van onze paardenopleiding,” zegt Ruth van der Beek, directeur Onderwijs in Velp.
HVHL zal een substantieel deel van de theorie in de opleiding aanbieden. Ervaren docenten van de bachelor Equine, Sports and Business geven online les. De leerstof wordt toegespitst op wat voor dressuur- en springruiters belangrijk is: sportprestaties door de juiste training, gezondheid, voeding en fokprogramma’s. Ook de leerstof uit de businessvakken kunnen de studenten direct in de praktijk brengen.
Andreas Helgstrand staat aan het hoofd van Helgstrand Dressage
en Global Equestrian Group in Denemarken. Hij ziet uit naar de samenwerking, ook omdat hij goede ervaringen heeft met studenten van HVHL. “Met hun motivatie en kennis hebben HVHL-studenten al veel bijgedragen aan ons bedrijf, zowel in de stallen als op kantoor,” zegt hij. Zijn partner Ludger Beerbaum benadrukt hoe belangrijk het is voor de sector dat Van Hall Larenstein wetenschappelijke kennis toegankelijk maakt voor ruiters.
Als je aan een betere wereld wilt bouwen en daar je beroep van wilt maken, is Hogeschool van Hall Larenstein de aangewezen plek. De meest directe verbinding tussen onderwijs en de wereldwijde transitie die op dit moment plaatsvindt op het gebied van klimaat en duurzaamheid. Hier leer je de veranderingen vorm te geven waar de wereld om vraagt, maar ook hoe je je deskundigheid vertaalt naar een toekomstige carrière. We doen onderzoek op het gebied van circulaire landbouw, water, gezonde voeding en biodiversiteit. Dat doen we samen met studenten, onderzoekers, docenten en partners uit het werkveld. Zo dicht bij het vuur zijn we in staat de professionals te creëren die tegelijkertijd vernieuwers zijn. Een rol waarin zij een wezenlijke bijdrage leveren aan de toekomst die we met zijn allen voor ogen hebben.
Van Hall Larenstein verzorgt diverse bachelor- en (professional) master-opleidingen, associate degrees en cursussen en verricht praktijkgericht onderzoek vanuit onderwijslocaties in Leeuwarden en Velp. Ga voor meer informatie naar www.hvhl.nl .